KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 11298149
nr 1129 8149
Edvard Forsström
(1854-1934), Sverige
Tusch, Edvard Forsström (1854-1934), "Jorden runt på 80 dagar", monogramsignerad, bladets mått: 23x14
Edvard Forsström, född 1854 i Hedemora, död 1934, svensk tecknare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
350 kr
måndag 18 september 2017
kl 19:57:30
12/9 08:17:52
300 kr
18/9 16:02:22
Edvard Forsström
Läs mer om Edvard Forsström